rok szkolny
2018/2019
--------------------------------

czerwiec 2019 - UPAŁY


Gdy na dworze ponad 30 stopni, lekcje są niezwykłe :-D

1) salon fryzjerski
2) salon piekności
3) salon gier planszowych


--------------------------------


7 czerwca godzina 10:00 - Akcja czytelnicza


Już po raz drugi Szkoła wzięła udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam!"
Tym razem czytaliśmy na dworze, bo pogoda do czytania na zewnątrz wprost idealna.
Zachęcamy do czytania wszędzie i zawsze :-D--------------------------------


31 maja - DZIEŃ RODZINY


Kolejne Święto Rodziny za nami. Jak zwykle spędziliśmy je w doborowym towarzystwie naszych uczniów i ich rodzin, gości, nauczycieli, strażaków, wspaniałych pomocników i wielu zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób.Wesołe zabawy, występy, konkursy z nagrodami, pyszności do jedzenia, przejażdżki konne, mecz koszykówki, bańki, malowanie twarzy - tradycyjnie na szkolnym boisku było gwarno i radośnie. Nikt nie odszedł głodny. Była strawa dla ciała i dla ducha.

Dzieci przygotowaly liczne występy: piosenki, tańce a nawet piracki teatrzyk z szantami.Rozstrzygnięto wiele konkursów, a nagrody wręczał sam wójt naszej gminy. Wszak była to impreza nie tylko szkolna, ale i środowiskowa.


Pogoda dopisała, frekwencja również. Szkolni przyjaciele nie zawiedli. Dziękujemy za wsparcie, pomoc, okazaną życzliwość i wspólną zabawę.

"Hej! Bo wesoły uśmiech
W czas burzy jest pogodą
Uśmiech ku brzegom wiedzie
Rozgniewaną wodą"

--------------------------------


28 maja - Wycieczka do OlsztynkaW ramach projektu "Kompetencje na start!" odbyła się wycieczka do skansenu w Olsztynku oraz do huty szkła. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 4-7.Dzieciaki mogły obejrzeć tradycyjne, mazurskie chaty oraz ich wyposażenie, a także bliżej poznać naszą kulturę ludową.

W hucie szkła zobaczyliśmy na własne oczy jak powstaje szkło i piękne, kolorowe, szklane ozdoby. Dzieci uważnie słuchały i obserwowały, dlatego z łatwością odpowiadały na zadawne im przez pracowników huty pytania. Dzięki temu otrzymały pamiątkowe serduszka.--------------------------------


Dzień Kobiet

Miło nam, że chłopcy pamiętali o mniejszych i większych kobietach z naszej szkoły. Odbyły się także wybory najsympatyczniejszych dziewczyn w szkole. Zostały nimi Zosia i Julia. Tak trzymać!--------------------------------

Zimowy w-f :-)

Czasami nasi uczniowie nie żałuja, że nie mamy sali gimnastycznej:--------------------------------


21 grudnia - Szkolna Wigilia

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był niezwykle uroczysty. Uczniowie, rodzice, goście i pracownicy szkoły zasiedli wspólnie do stołu. Przy blasku świec i lampek choinkowych śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia.

Wreszcie przybył długo oczekiwany gość - święty Mikołaj. Przywołał uśmiechy na wszystkich twarzach i nikt nie odszedł bez prezentu.
Potem można już było spałaszować wszystkie przygotowane przez Przyjaciół Szkoły smakołyki.
--------------------------------


20 grudnia - Szkolny Konkurs Kolęd i PastorałekŚwiąteczny nastrój w szkole pomógł nam wytworzyć Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Już po raz trzeci mogliśmy zmierzyć się w śpiewaniu kolęd.Jednak nie o zajmowanie miejsc tu chodziło. Przyjemnie było wspólnie kolędować, razem przygotowywać się do najpiękniejszych świąt w roku, przypomnieć sobie nasze ulubione pastorałki.Lanka była niesamowita i bezkonkurencyjna.
--------------------------------


9 listopada - obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


Uczniowie przygotowali niezwykle uroczysty i podniosły apel, podczas którego uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci przypomniały okoliczności tego wydarzenia, odśpiewały polskie pieśni patriotyczne.Szkoła włączyła się także w akcję "Rekord dla Niepodległej" i o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".Cała szkoła została pięknie przystrojona na to niezwykłe święto. Uczniowie i nauczyciele podkreślili wagę wydarzenia strojem galowym.

Specjalnie na ten dzień zostało wyznaczone rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem "Jaki znak twój? Orzeł Biały". Piękne i liczne prace zdobią korytarz szkolny, uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

--------------------------------


26 października - ślubowanie pierwszoklasistówChyba większość z nas pamięta własne pasowanie na ucznia I klasy. Jest to wydarzenie ważne i wzruszające nie tylko dla  dziecka, ale także jego rodziców, dziadków, nauczycieli. Z tego powodu ten dzień w szkole obchodzimy szczególnie uroczyście. Tak było także w tym roku, gdyż siedmioro pierwszoklasistów złożyło swoje ślubowanie.

Dzieci odebrały swoje pierwsze legitymacje, zaprezentowały się przed całą społecznością uczniowską naszej szkoły. Teraz pozostaje nam życzyć samych szóstek i niezapomnianych i miłych chwil.

--------------------------------


11 października - obchody Dnia Edukacji NarodowejUroczystym apelem w szkole uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Z przymrużeniem oka zobaczyliśmy cały katalog różnych typów nauczycielskich.Poza tym miłym słowom, podziękowaniom i wesolym piosenkom nie było końca.Odwiedzili nas także wspaniali goście: Rodzice, Wójt gminy Mrągowo oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Gminy Mrągowo
--------------------------------


21 września - FESTIWAL NAUKI

W ten piątek nasi uczniowie mogli wziąć udział w Festiwalu Nauki. W ramach projektu Kompetencje na start w szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników z Fundacji Mały Inżynier z fizyki, nowych technologii, robotyki i elektryczności. Uczniowie zobaczyli także pokaz z ciekłym azotem oraz pokaz chemiczny.--------------------------------


3 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Pomimo nadal trwającej wakacyjnej pogody pora ropocząć nowy rok szkolny. Uroczystość zgromadziła w  Szkole uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Wójt gminy Mrągowo uroczyście ogłosił, że konkurs na dyrektora naszej Szkoły wygrała pani Lilla Krawiec i to Ona obejmuje stanowisko dyrektora na kolejną kadencję. Cieszymy się i życzymy sukcesów oraz zawodowej satysfakcji.

Naszym Uczniom życzymy samych szóstek!


--------------------------------

rok szkoln
y
2017/2018
22 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego

Świadectwa rozdane, wszystkie sprawy zakończone.
Życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji!--------------------------------


13 czerwca - wycieczka do Olsztyna

Klasy VI i VII odwiedziły park linowy i nawet deszcz nie wystraszył naszych dzieci! Poza tym odbyły sie walki sumo, zjedliśmy wspólnie pyszne lody, a na koniec uczniowie próbowali wydostać się z pewnych pokoi... (escape room był nasz)


--------------------------------

8 czerwca - akcja czytelniczaDołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam" i razem z innymi w całej Polsce o godz. 10:00 po prostu czytaliśmy:-)
-------------------------------

7 czerwca - spektakl historyczny

Uczniowie klas III-VII obejrzeli spektakl historyczny pod tytułem "Ku niepodległej".

--------------------------------


19 maja - festyn Dzień Rodziny

W tym roku po raz dziewiąty odbył się rodzinny festy Dzień Rodziny. Nasze spotkanie wpisało się w obchody XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Dwudziestolecie upamiętniliśmy zasadzeniem drzew w pobliżu szkoły.Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji i okazji do wspólnego spędzenia czasu, poznania się. Odbyła się loteria ze wspaniałymi losami, licytacja drzewek, pokaz zumby i jiu-jitsu, przejazd bryczką i konno, pokazy strażackie i ratowników WOPR, gry i zabawy, rodzinne przeciaganie liny, malowanie twarzy, puszczanie baniek, strzelanie... i wiele innych.
Było także coś dla ciała - pyszne ciasto i grillowana kiełbaska.Nasi uczniowie przygotowali dla rodziców, dziadków oraz pozostałych gości występy.

Można także było zrobić sobie zabawne zdjęcie:


Dzieciaki mogły się wybrykać:


Załoga BJJ Squad z Mrągowa pokazała, co to brazylijskie jiu-jitsu, a pani Joanna wciągnęła wszystkich do wspólnej zumby:


Dziekujemy za pomoc, zaangażowanie i wspólną zabawę!

W galerii można obejrzeć więcej zdjęć z imprezy.

--------------------------------

27 kwietnia - obchody rocznicy konstytucji

Ten apel miał formę żywej lekcji historii. Sama konstytucja opowiadała uczniom o ważnym dniu w naszej historii - 3 maja 1791 roku. Uroczysty charakter wydarzenia podkreśliły patriotyczne pieśni śpiewane pięknie przez naszych uczniów.


--------------------------------


26 kwietnia - STOP AGRESJI W SZKOLE!Chcielibyśmy, by w naszej szkole panowały życzliwość, koleżeństwo i empatia. Wiemy, że takie zachowania należy promować, dlatego zorganizowaliśmy akcję, w której młodzież, a później młodsze dzieci, mogły wyrazić swój sprzeciw wobec zachowań agresywnch. Uczniowie w grupach proponowali, co zrobić, by przemocy w szkole było jak najmniej. Rozmawialiśmy też o tym, że razem możemy więcej. Każdy miał szansę zastanowić się nad tym, co może zrobić, by innym w naszej szkole żyło się lepiej.--------------------------------


23 kwietnia - obchody Dnia Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi spotkaliśmy się wspólnie na korytarzu szkoły, by przypomnieć sobie najważniejsze informacje o ochronie środowiska oraz o jego zagrożeniach. Obejrzeliśmy razem film o smogu, rozwiązaliśmy ekologiczną krzyżówkę, przeprowadziliśmy małe eksperymenty. Cel był jeden: zachęcić do zachowań ekologicznych. Miejmy nadzieję, że się udało. Wszak nasza planeta jest tylko jedna i musimy o nią dbać.
--------------------------------


28 marca - przedstawienie "Piejące jajko"


Tuż przed Wielkanocą spotkała nas miła niespodzianka. Chętni uczniowie z klas trzeciej i czwartej wystawili świąteczne przedstawienie "Piejące jajko". Aktorzy byli wspaniale przygotowani, mieli piękne stroje i dekoracje. Teatrzyk podobał się wszystkim, wywołał na twarzach uśmiechy i wprawił nas w świąteczny nastrój. Był to bardzo miły sposób złożenia wielkanocnych życzeń. Dziękujemy!--------------------------------


24 marca - wielkanocny kiermasz
W sobotę odbył się w szkole kiermasz ozdób wielkanocnych. Oprócz zakupu pięknych wyrobów można było zjeść ciasto i napić się kawy. Cel był jeden - pomoc Michałowi, który potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Na szczęście zebraliśmy sporą sumę, która zostanie przekazana mamie Michała. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.
--------------------------------


21 marca - warsztaty wielkanocne
Jak zwykle życzliwa naszej szkole i chętna do pomocy pani Ula Pachwicewicz poprowadziła warsztaty wielkanocne. Uczniowie ozdabiali wielkanocne jajeczka oraz robili wiosenne motyle.


Praca wymagała cierpliwości, ale wiekszość poradziła sobie doskonale.

--------------------------------


8 marca - Dzień Kobiet

Po przeprowadzeniu wyborów (głosować mogli tylko chłopcy) najsympatyczniejszymi dziewczynami w szkole zostały Julka Żelazek i Ania Pisarek.

Obchody tego dnia wyglądały bardzo kolorowo. Dziewczynki brały udział w konkursie na najładniejszą spódniczkę. Otrzymały od chłopców upominki i kwiaty.
Jednak największą furorę zrobili chłopcy, którzy przebrali się za dziewczyny - brawo za odwagę :-)


Niektóre dziewczynki same zaprojektowaly i uszyły swoje spódniczki:
--------------------------------

20 stycznia - zabawa choinkowa

Najmłodsze klasy pokazały nam fanatastyczne przedstawienia. Dzieci były wspaniale przygotowane, repertuar i wykonanie zachyciły wszystkich zebranych, a frekwencja na widowni dopisała.
Nie zapomnieliśmy o Dniu Babci i Dziadka. Klasa trzecia przygotowała dla wszystkich Babć i Dziadków małą niespodziankę.Jak zabawa, to zabawa! Nogi same rwały się do tańca, muzyka sprzyjała karnawałowym szaleństwom.

Na koniec zjawił się sam święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich grzecznych dzieci. Nikt nie wrócił do domu smutny. Zwłaszcza, że perspektywa była idealna: FERIE!
--------------------------------


15 stycznia - wycieczka do fabryki bombek


Trzy dni wcześniej młodsze klasy,a 15 stycznia starsze udały się do fabryki bombek w Kętrzynie. Po drodze uczniowie zrobili cytrynową maślankę według mazurskiego przepisu (zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie). Po smacznej pizzy w mragowskiej pizzerii najbardziej zasłużony Elf oprowadził nas po kętrzyńskiej fabryce. Dzieciaki dowiedziały się, jak powstają szklane bombki. Każdy mógł własnoręcznie ozdobić bombki oraz zabawić się w fabryce pełnej nie tylko ślicznych ozdób, ale także zabawek.--------------------------------


22 grudnia - Wigilia


W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy konkursem kolęd. Uczniowie pokazali, że znają polskie kolędy i chętnie je śpiewają. W nagrodę otrzymali drobne upominki, a my wspaniale spędzilismy czas.


Nastepnie obejrzeliśmy przygotowane przez przedszkolaki jasełka. I trzeba przyznać, że było to bardzo piękne przedstawienie, maluchy zostały wspaniale przygotowane. Doskonale poradziły sobie z występem, a ich stroje były rewelacyjne.


Ponadto uczniowie kółka języka niemieckiego przygotowali inscenizację w języku niemieckim. Mogliśmy w ten sposób poznać niemieckie zwyczaje świąteczne i kilka nowych słówek.

Na koniec podzieliliśmy się opłatkiem.
WESOŁYCH ŚWIĄT i SAMYCH RADOSNYCH CHWIL W NOWYM ROKU.

--------------------------------
Dzieciaki postanowiły podzielić się pieniędzmi zarobionymi podczas świątecznego kiermaszu. Samorząd Uczniowski przekazał paczkę dla najmłodszych pacjentów mrągowskiego szpitala. Brawo!

--------------------------------


3 grudnia - świąteczny kiermasz

W niedzielę miało miejsce niezwykle miłe wydarzenie. W szkole odbył się świąteczny kiermasz, podczas którego uczniowie sprzedawali bożonarodzeniowe ozdoby i pierniczki. Przybyło mnóstwo gości i (co nas bardzo cieszy) kiermasz stał się okazją do wspólnego spedzenia czasu, wypicia kawy, zjedzenia smakowitego ciasta, a przede wszystkim do rozmowy.


Wspaniałe jest to, że tak wiele osób włączyło się w organizację tego wydarzenia. Ozdoby powstawały nie tylko w szkole, ale także w wielu domach. Rodzice upiekli ciasta, które dodatkowo wzbogaciły kiermasz. Uczniowie chętnie zgłaszali się do prowadzenia sprzedaży.


Dodatkową atrakcją stała się loteria fantowa.
Wszyscy chętnie kupowali ozdoby czy ciasto, bo dzieciaki zbierały pieniadze na wycieczkę.
To były naprawdę sympatyczne chwile. Mamy nadzieję, że kupione ozdoby przystroją domy i w Święta przypomną także o naszej szkolnej rodzinie.

--------------------------------


24 października - Ślubowanie pierwszoklasistów

W tym roku ośmioro pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez wójta naszej gminy na uczniów Szkoły Podstawowej w Kosewie. Świadkami tego wydarzenia byli wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Szczególnie tym ostatnim zakręcila się łza w oku. Dzieci zaprezentowały się wspanale. Teraz pozostaje nam tylko życzyć im samych szóstek.--------------------------------


14 października - Dzień Edukacji Narodowej


Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski przygotował apel. W szkole tego dnia było bardzo odświętnie. Odwiedziło nas sporo miłych gości z dobrym słowem i uśmiechem. Dziękujemy za pamięć i życzliwe gesty.

 
Piosenka od klasy siódmejKoło TaneczneScenka kabaretowa


--------------------------------


30 września - Dzień ChłopakaJak zwykle w szkole wszystkie klasy obchodziły dzień chłopaka. Dziewczyny przygotowały kolegom miłe niespodzianki. Przeprowadzono także wybory najsympatyczniejszego chłopaka w klasach młodszych i starszych. Zwycięzcami zostali: Julek Ciepluch i Wojtek Soból.By umilić chłopcom ten dzień, zorganizowano także ognisko.
--------------------------------


27 września - obchody Dnia Języków ObcychTaki dzień w naszej Szkole obchodzony był po raz pierwszy. Uczniowie poznali sporo nowych informacji o różnych językach. Oprócz tego odśpiewali "Pani Janie" (również w kilku językach), zapamiętywali powitania z różnych krajów, zgadywali z jakiego języka pochodzą niektóre słowa. A przede wszystkim dobrze się bawili i (mamy nadzieję) zmotywowali się do nauki języków obcych.

--------------------------------

4 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnegoWitamy ponownie w Szkole i na naszej stronie.
No cóż... wakacje skończone, pora rozpocząć nowy rok szkolny.
Samych sukcesów i owocnej współpracy!

--------------------------------


rok szkolny
2016/2017


"Życzę Wam wszystkim pięknej pogody
I niech Wam kukułka kuka!"


Ludwik Jerzy Kern "Wynalazek na piątkę z plusem"

23 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnegoNadszedł długo wyczekiwany moment: zakończenie roku szkolnego. W uroczystej atmosferze pożegnaliśmy się. Rozdano świadectwa, nagrodzono najzdolniejszych. Dziękowaliśmy sobie nawzajem - i uczniom, i nauczycielom,
i rodzicom. Był to przecież nasz wspólny wysiłek.Napracowaliśmy się przez ostatnie miesiące, pora na odpoczynek.

"Powiedział mi kiedyś mój tata
I miał, jak się zdaje, rację,
Że największym wynalazcą
Wszechświata był ten,
Co wynalazł Wakacje" :-D


Ludwik Jerzy Kern "Wynalazek na piatkę z plusem"
--------------------------------


7-8 czerwca - Wycieczka do TrójmiastaStarsze klasy wybrały się w tym roku nad morze. Oprócz wspólnego plażowania było zaplanowanych moc atrakcji. W Centrum Nauki "Eksperyment" mieliśmy ciekawe zajęcia o układzie pokarmowym człowieka oraz mogliśmy zwiedzać tamtejszą wystawę i na własne oczy przekonać się, jak fascynująca jest nauka.


Wbrew obawom uczniów okazało się, że w Teatrze Muzycznym w Gdyni wcale nie jest nudno. Ku uciesze polonistki przedstawienie "Duch" wszystkim bardzo się podobało!Po hulaszczej nocy w hostelu pospacerowaliśmy po Monciaku w Sopocie. Póżniej mieliśmy interesujace zajęcia w gdyńskim oceanarium, gdzie pod mikroskopem można było obejrzeć żyjątka z Bałtyku. Następnie w porcie uczniowie samodzielnie wyławiali krewetki i inne morskie stwory.Pogoda dopisała, dlatego kilka razy byliśmy na plaży, by pomoczyć nogi w morskich falach. To niesamowite, że aż 12 osób (z 27 obecnych na wycieczce) właśnie z nami po raz pierwszy w życiu były nad morzem!
Z pewnością wspomnienia pozostaną z nami na długo. Było rewelacyjnie :-)

--------------------------------


6 czerwca - Gminny Festiwal DziecięcyJako organizatorzy tegorocznego festiwalu zmieniliśmy nieco formułę. W każdej kategorii nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy (bo jak zwykle byli wspaniale przygotowani i świetnie się zaprezentowali), natomiast jury wyrózniło jeden występ w kategorii i przyznało piękną statuetkę.W sumie były 4 kategorie w dwóch grupach wiekowych (klasy 1-3 i 4-6). Dzieciaki tańczyły w duetach i zespołach oraz śpiewały solo i zespołowo.W festiwalu brały udział cztery szkoły gminne: w Marcinkowie, w Bożem,
w Szestnie oraz w Kosewie.


Naszą mocną stroną w tym roku okazał się taniec. Otrzymaliśmy wyróżnienie za taniec zespołowy klas 1-3 oraz taniec w duecie w klasach starszych.
Nagrody ufundował i wręczył wójt gminy Mrągowo.

 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

--------------------------------


1 czerwca - Dzień Dziecka

W tym roku podczas Dnia Dziecka wraz z Biblioteką Miejską w Mrągowie próbowaliśmy pobić rekord w czytaniu.Potem wybraliśmy się na rajd pieszy do Użranek (młodsze klasy trochę bliżej). Po drodze skorzystaliśmy z gościny pani Kasi i zrobiliśmy sobie krótki odpoczynek w Śniadowie. Następnie zjedliśmy lody w Użrankach i wróciliśmy do domów. Dzieciaki dały radę i nie warto wspominać o tym, że marudziły ;-) - LENIUCHY!!!Najważniejsze, że wszystko się udało i mamy kolejne wspólne doświadczenie na naszym szkolnym koncie.
--------------------------------


31 maja - rodzinne grillowanie

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zaproponowaliśmy rodzicom oraz dzieciom wspólne grillowanie. Spotkanie wspaniale się udało. Do udziału przyłączył się także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który zorganizował dodatkowe atrakcje - malowanie twarzy, chińczyka.Miło było spędzić wspólnie czas, porozmawiać, pośmiać, zjeść razem kiełbaski i lody.  Cieszymy się, że frekwencja dopisała. Było na luzie i wesoło - czyli tak, jak lubimy najbardziej.--------------------------------


26 maja - Winnie the Pooh

Członkowie koła języka angielskiego przygotowali dla młodszych klas wspaniałą niespodziankę - teatrzyk!Najmłodsi mogli posłuchać wesołej opowiastki o urodzinach Kubusia Puchatka. Wszystko oczywiście po angielsku. Brawa dla aktorów!


--------------------------------


25 maja - spotkanie z uczestnikami wojny
W bibliotece w Kosewie odbyła się wyjatkowa lekcja historii. O swoich wojennych wspomnieniach i przeżyciach opowiedzieli członkowie Stowarzyszenia "Dzieci wojny". Były to opowieści ciekawe i niesamowicie przejmujące, nasi uczniowie słuchali w skupieniu. W pamięci pozostało przesłanie (oczywiste, ale jakże ważne i aktualne): NIGDY WIĘCEJ WOJNY!


--------------------------------


12 maja - obchody Dnia Ziemi w Mrągowie

Ze swoim ekologicznym przedstawieniem "Żyj z przyrodą w zgodzie" klasa trzecia wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi na placu Unii Europejskiej w Mragowie. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało: W KIERUNKU NATURY. Dodatkowo nasi starsi uczniowie wzięli udział w recyklingowym pokazie mody oraz w konkursie "Obraz sypany ziemią".

--------------------------------


9 maja - warsztaty literacko-plastyczne
w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie
Uczniowie szkół podstawowych w Kosewie i Szestnie wzięli udział w warsztatach tworzenia baśni z wykorzystaniem kości story cubes. Nasze dzieci napisały pasjonującą historię pod tytułem "Gra życia", opatrzyły ją także wspaniałymi ilustracjami. Dodatkowo mogli posłuchać rad zaproszonych pisarzy: Marcina Goska oraz Jolanty Schonhof-Wilkans. Zawodnicy wrócili odekscytowani i zadowoleni, ta wspólna praca bardzo im się podobała.--------------------------------


28 kwietnia - uroczysty apel

Rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uczciliśmy uroczystym apelem. Uczniowie mogli przypomnieć sobie doniosłe fakty z naszej historii.
Wspólnie odśpiewalismy nie tylko nasz Hymn, ale również "Rotę" oraz "Witaj, majowa jutrzenko".


Uroczysty dzień podkreśliliśmy strojem galowym.
To była niezwykle pouczająca i wzruszająca lekcja historii.


--------------------------------

27 kwietnia - konkurs matematyczny MA-KA

W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny
Klas Piątych - MA-KA. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw złożony z 8 zadań. Końcowa klasyfikacja:

I miejsce - Filip Startek (SP Szestno)
II miejsce - Julia Żelazek (SP Kosewo)
III miejsce - Sebastian Pisarek (SP Kosewo)

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.
Dodajmy, że patronat nad konkursem objęło Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, a nagrody ufundował wójt gminy Mrągowo.

--------------------------------


21 kwietnia - obchody Dnia Ziemi

Obchody tego ważnego dnia zaczęliśmy już 10 kwietnia, gdy sprzątaliśmy okolice naszej szkoły. Uczniowie nie żałowali sił i zebrali bardzo dużo worów odpadków pozostawionych w pobliskich lasach, przy drogach, itd. :-(

Natomiast w piątek odbył się apel, który przybliżył i przypomniał ekologiczną tematykę. "Bo Ziemia to wyspa zielona wsród innych dalekich planet" i oby tak zostało!--------------------------------

7 kwietnia - warsztaty z quillingu
Dzięki uprzejmości pani Urszuli Pachwicewicz uczniowie zdobili pisanki techniką quillingu. Pani Ula cierpliwie uczyła, że czasem grzebień może przydać się nie tylko do czesania włosów i zdradziła nam sekrety quillingu. Warsztaty były bardzo ciekawe, a dzieciom udało się stworzyć piękne, świąteczne ozdoby.


--------------------------------

17 marca - obchody dnia świętego Patryka
Uczniowie w (obowiązkowych tego dnia) zielonych strojach.
Co prawda nie udało się spotkać żadnego Leprechaun'a, za to garnek ze skarbem to i owszem.
Wesoła zabawa i odrobina nauki oraz zagadki do rozwiązania i zadania do wykonania:--------------------------------

8 marca - Dzień Kobiet

Oto najsympatyczniejsze dziewczyny w szkole - demokratyczny wybór naszych chłopaków:
Oprócz tych wyborów, odbył sie także konkurs na najładniejszą i najoryginalniejszą spódnicę. Trzeba przyznać, że wszystkie dziewczyny przyszły tego dnia do szkoły odpowiednio ubrane. Dawno nie było tak kolorowo w szkole. Znowu głosowali chłopcy i znowu wygrała Ania - a raczej jej spódniczka ;-)

Dodatkowo chłopcy w każdej klasie przygotowali dziewczynkom drobne upominki. Nie zapomnieli również o krawatach - wszystko dla koleżanek:--------------------------------

23 lutego - dyskoteka starszych klas


Słodkie obżarstwo tłustego czwartku starsze klasy spaliły podczas ostatkowej dyskoteki.Do zabawy przyłączyli się również nasi absolwenci, uczniowie gimnazjum.
Jak to zwykle bywa z takimi imprezami, najlepsza zabawa zaczęła sie na sam koniec. Dobrze, że Samorząd Uczniowski wpadł na ten dyskotekowy pomysł. Takiej popołudniowej potańcówki nie było u nas już kilka lat!


--------------------------------

21 stycznia - zabawa choinkowa


W ostatnią sobotę przed feriami udało się zgromadzić w szkole całą naszą szkolną rodzinę: uczniów, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków, ciocie i wujków oraz wszystkich nam życzliwych. Okazja była ważna - karnawałowy bal ze świętym Mikołajem w roli głównej!
Tradycyjnie już na początku imprezy zaprezentowały się dzieciaki z najmłodszych klas ze swoimi przedstawieniami:


zeróweczkaklasa druga


Ponieważ był to także Dzień Babci, nie mogliśmy nie uczcić tego ważnego święta. Klasa trzecia przygotowała garść przebojów dla wszystkich Babć i Dziadków:
A potem to już tylko tańce i hulanki. Tańczyli prawie wszyscy. Było naprawdę wesoło i kolorowo.Na koniec przybył długo oczekiwany gość. Rozdał prezenty dzieciakom i odjechał swoimi saniami. Dziękujemy święty Mikołaju!
--------------------------------

22 grudnia - szkolna Wigilia
Jedną z zalet naszej małej Szkoły jest to, że podczas Wigilii możemy wszyscy zasiąść do wigilijnego stołu. Wtedy szkolny korytarz zmienia się w przytulny, domowy salon, byśmy mogli wspólnie pośpiewac kolędy i podzielić się opłatkiem. Tak też było w tym roku. Dodatkowo mogliśmy posłuchać o polskich tradycjach i zwyczajach wigilijnych, ubrać choinkę oraz zobaczyć, jak przygotować wigilijny stół.W świąteczny, uroczysty klimat pięknie wpisały się jasełka, które przygotowali nasi uczniowie. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy historii narodzin Jezusa.
Na koniec życzenia uczniom i ich rodzinom oraz wszystkim przyjaciołom Szkoły złożyli ksiądz i pani dyrektor.więcej zdjęć w galerii

--------------------------------

20 grudnia - szkolny konkurs kolęd


Szkolne kolędowanie w formie konkursu przybliżyło nam świąteczną atmosferę. Uczniowie zmierzyli się z niełatwymi przecież tekstami kolęd oraz ich pięknymi melodiami. Niektórzy uczestnicy przygotowali nawet specjalne stroje. Wszyscy śpiewali bardzo ładnie i mamy nadzieję, że tradycja wspólnego kolędowania nie zniknie z naszych domów. W każdym razie kosewska młodzież polskie kolędy zna!

wszyscy uczestnicy konkursu

--------------------------------

12 grudnia - świąteczny kiermasz


W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował dla rodziców i uczniów naszej szkoły świąteczny kiermasz. Podczas spotkania z rodzicami można było kupić własnoręcznie wykonane ozdoby, kartki świąteczne oraz ciasteczka i pierniki.
W przygotowania zaangażowani byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i rodzice. Wiele osób przekazało na nasz kiermasz ozdoby czy ciastka - serdecznie dziękujemy wszystkim pomocnikom!
Dziękujemy również za zainteresowanie akcją i kupowanie naszych wytworów.
Miło nam poinformowac, że udało się zebrać 376 złotych! Pieniądze zostały przznaczone na potrzeby Samorządu Uczniowskiego i to uczniowie zdecydują, co za nie kupić.--------------------------------

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia


Najmłodsi uczcili dzień swojego ukachanego pluszowego przyjaciela.
Szkoda, że Misie nie mogą z nami chodzić do szkoły codziennie!
"Proszę Państwa, oto Miś... " :-)


--------------------------------

24 listopada - szkolne andrzejki
Dyskoteka andrzejkowa odbyła się w czwartek. Uczniowie mogli potańczyć oraz wywróżyć sobie przyszłość - zawód czy imię ukochanego. W klasach natomiast królowało imprezowe jadło. Chyba nikt
tego dnia nie wyszedł ze szkoły smutny i głodny.Dyskotekowe stroje, tańce, hulanki, swawole.
Poznaj imię swojego męża...

--------------------------------


10 listopada - obchody Narodowego Święta NiepodległościSzkoła uroczystym apelem uczciła rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podczas występu uczniowie przypomnieli sobie historyczne wydarzenia oraz wysłuchali pieśni patriotycznych. Wszyscy podkreślili wagę uroczystości strojem galowym.

--------------------------------


28 października - szkolne HaloweenNa wniosek Samorządu Uczniowskiego w tym roku bawiliśmy się w Haloween. Uczniowie mogli przebrać się w odpowiednie stroje i otrzymać cukierki.W szkole pojawiły się dziwne kreatury, duchy, dziwadła, dziewczynnki z horroru, czarownice i diabły...
O dziwo nikt się nie bał. Wszyscy wesoło się bawili.To były nietuzinkowe lekcje i przerwy.
Na własnej skórze przekonaliśmy się, jak świetują Haloween za oceanem. To była ciekawa lekcja zachodniej kultury.

--------------------------------

14 października - obchody Dnia Edukacji NarodowejUroczystym apelem oraz kabaretową scenką uczczono w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie i rodzice podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę. Jestesmy wdzięczni za pamięć, dobre słowo i miły dzień.
 Samorząd Uczniowski wybrał najsympatyczniejszą nauczycielkę - została nią pani Bogusia. Gratulujemy.
Oto krótka fotorelacja z tego dnia:

--------------------------------


30 czerwca - obchody Dnia ChlopakaDziewczynki sprawiły chłopcom małe niespodzianki z okazji ich święta. Wybrały także najsympatyczniejszych chłopaków szkoły. W klasach młodszych zwyciężył
Julek Ciepluch, a w starszych - Łukasz Januszkiewicz. Gratulujemy!!
--------------------------------

28 września - wycieczka klas 4-6 do Olsztyna

Pierwszą wycieczką szkolną w tym roku był wyjazd do Olsztyna. Uczniowie podpatrywali pracę aktorów podczas przedstawienia w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Następnie aktywnie zwiedzali olsztyński zamek w czasie zajęć "Szpieg w muzeum". Najciekawsze okazało się wychodzenie z tajemniczych pokoi - Mr Escape. W międzyczasie pograliśmy w piłkarzyki i pośmialiśmy się. Pomimo deszczu i korków
cali i zdrowi oraz zadowoleni wróciliśmy do domów.

rok szkolny
2015/2016--------------------------------


NIEZAPOMNIANYCH WAKACJI
i
DUŻO ODPOCZYNKU!

--------------------------------

24 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnegoMinął kolejny rok szkolny. Jak zwykle był bardzo intensywny, wesoły i kolorowy. Przed nami wytęsknione wakacje. Ostatni w tym roku szkolnym apel poświęcony był podsumowaniu wspólnej pracy oraz pożegnaniu Szóstoklasistów.


kwiatki dla Pani...nagrodzono najlepszych...


"Najliczniejsza" klasa szósta w komplecie.
Z całego serca życzymy Wam powodzenia :-)


--------------------------------

21 czerwca - pokaz gry na perkusji


Ksiądz Robert Augustyn z parafii ewangelicko-augsburskiej w Mikołajkach zrobił nam wspaniałą niespodziankę - pokaz gry na perkusji. Występ wszystkim bardzo się podobał. W ten niezwykły sposób ksiądz przypomniał dzieciakom o potrzebie rozwijania swoich pasji. Największą atrakcją okazała się mozliwość zagrania na perkusji. Dziękujemy!!--------------------------------


12 czerwca - festyn "Dzień Rodziny"
Po raz ósmy w szkole odbył się festyn rodzinny. Wspólnymi siłami pracowników szkoły, rodziców, zaprzyjaźnionych instytucji oraz władz naszej gminy udało się zapewnić uczestnikom zabawy wiele atrakcji.Mierzenie ciśnienia i poziomu cukru, występy uczniów, pokazy strażaków, strzelanie z wiatrówki, loteria fantowa, trampolina i dmuchana zjeżdżalnia, konkursy, stoiska GOPS-u oraz SANEPID-u, przejażdżki konno, fotoławeczka, książki za grosze, ciasta i kiełbaski z grilla... chyba nie trzeba wymieniać dalej, by przekonać wszystkich o tym, że był to wyjątkowy dzień.Pomimo codziennej bieganiny i wiecznego braku czasu, tej niedzieli mogliśmy być razem.Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc oraz poświęcony czas.


 
Zdjęcia mozna obejrzeć w galerii.
Polecam relację i zdjęcia z imprezy w "Kurierze Mrągowskim" ( klik
 )

--------------------------------


1 czerwca - Dzień Dziecka

W Dzień Dziecka lekcji być nie mogło! Młodsze klasy bawiły się w szkole i na boisku, natomiast starszaki w Mrągowie. I choć deszcz nie padał, dzieciaki wróciły z Mrągowa mokre - ach ta fontanna;-) Ponadto byliśmy na Ekomarinie i zjedliśmy pizzę. Wesoły dzień!--------------------------------


25 maja - Gminny Festiwal Dziecięcy


Już po raz piętnasty uczniowie szkół w Kosewie, Marcinkowie, Bożem i Szestnie rywalizowali w tańcu i śpiewie. Jury oceniło występy, ale najważniejsza była dobra zabawa. Tylko uczniowie i nauczyciele wiedzą, ile czasu i wysiłu kosztuje kilkuminutowy występ. Tym bardziej gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu!


zdjęcia ze strony: mragowo24.info


polecam zdjęcia na stronie: http://mragowo24.info/

--------------------------------

4-5 maja - biwak starszych klas


W tym roku uczniowie najstarszych klas w szkole udali się na dwudniowy biwak w uroczej Kulce. W pięknych okolicznościach przyrody odbywały się zajęcia integrujące grupę. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił w parku linowym, na ściance wspinaczkowej, jeżdżąc segway'ami, ratując rannych lotników czy tropiąc nocą świetliki.Była świetna zabawa. Po raz kolejny okazało się, że można dobrze sie bawić bez kłótni. Z pewnością też dzieciaki sporo się o sobie dowiedziały i co nieco nauczyły. Pogoda dopisała, humory też. Po prostu SUPER!


Zdjęcia niezbyt dobrej jakości, ale zapomnieliśmy wziąć ze szkoły porządny aparat!!!!
Mimo wszystko, zapraszam do galerii po więcej ;-)


--------------------------------

29 kwietnia - rocznica 3 maja


Uczniowie upamiętnili rocznicę uchwalenia konstytucji trzeciomajowej uroczystym apelem.
--------------------------------

22 kwietnia - Dzien Ziemi


Do naszej szkoły przyszedł niezwykle ważny telegram:"Ziemia w niebezpieczeństwie!". Na szczęście szkołę odwiedził pan doktor i zalecił własciwe lekarstwo - nauczył dzieci, co zrobić, by Ziemi było lepiej. W ten zabawny sposób uczniowie uczcili Dzień Ziemi i przypomnieli sobie zasady segregowania śmieci. Dzień wcześniej szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata"


--------------------------------


15 kwietnia - spektakl historyczny  "Polska czasów szlacheckich"


W szkole odbył się pokaz strojów i wyposażenia szlachty polskiej oraz rycerstwa w średniowieczu. Uczniowie mogli posłuchac o tym, ile kilogramów ważyła zbroja rycerska, za co i jak karano w dawnych czasach, a także wielu innych ciekawostek. Po pokazie chętni zostali zakuci w dyby, spróbowali utrzymać miecz lub szablę. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie.
--------------------------------


21 marca - II Piknik Przyrodniczy w Mikołajkach


Ten dzień uczniowie wszystkich klas spędzili w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Donhoff w Mikołajkach, które zorganizowało II Piknik Przyrodniczy. Dzieciaki miały okazję spotkac się z przyrodnikami, obejrzeć wystawę fotografii, wziąć udział w warsztatach kaletniczych, wysłuchać relacji pana Dariusza Morsztyna - uczestnika wyścigów psimi zaprzęgami, dowiedzieć się ciekawostek o życiu na Antarktydzie z ust osoby, która spędziła na biegunie kilka miesięcy.Zmęczeni konkursami uczniowie posilili się kiełbaskami i sałatkami.
--------------------------------


25/26 stycznia - noc w szkole


Uczniowie klas 4-6 ferie rozpoczęli nocowaniem w szkole (choć o spaniu własciwie nie ma tu mowy). W przebraniach kowboi i Indian spedziliśmy wesoły i nieco straszny czas. Nasi podopieczni mieli do wykonania kilka zadań. Przede wszystkim musieli pokonać własny strach i wysłuchac wskazówek dotyczących ukrytego w piwnicy skarbu w upiornej sali nr 13. Nie wszyscy odważyli się wejść, inni po minucie wiali z piskiem. Na szczęście znaleźli się tez odważni. Dzieciaki musiały także pokonać obrzydzenie i spróbować niezwykłej mikstury oraz wyłowić oko z byczych wnętrzności. Z łagodniejszych rzeczy było oglądanie filmu, wspólna kolacja oraz gry i zabawy.
--------------------------------


23 stycznia - zabawa choinkowa


Tegoroczna zabawa choinkowa była niezwykle udana. Uczniowie najmłodszych klas przygotowali wspaniałe przedstawienia i występowali spiewająco. Występem - niespodzianką uczciliśmy także dzień Babci i Dziadka. Z panią wodzirejką tańczyliśmy do upadłego. Wraz z rodzicami i gośćmi spędzilismy miło czas przy kawie i słodkim poczęstunku. Na koniec prezenty wręczył sam świety Mikolaj. Czy można lepiej rozpocząć ferie?przedstawienie zerówkipierwszakiklasa drugaprzedstawienie dla dziadków i babćwizyta Mikołaja


--------------------------------

22 grudnia - spotkanie wigilijne


Tuż przed przerwą świąteczną zasiedliśmy przy wspólnym stole. Wśród świec,
bombek, lampek i gałązek świerkowych udało się znaleźć świąteczny nastrój. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jasełka - tym mogła się cieszyć nasza szkolna rodzina.


WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!


--------------------------------

10 grudnia - wieczorek w biblioteceOtrzymanie nowych książek do biblioteki (dzięki akcji "książki naszych marzeń") stało się inspiracją do zorganizowania w szkolnej bibliotece spotkania z dobrą lekturą. Chętni uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty ulubionych książek. Można było podejrzeć pracę biblioteki, poszperać wsród książek, a przede wszystkim miło spędzić czas. Niech żałują Ci, którzy nie byli z nami - książkofilami!!--------------------------------
9 grudnia - akcja PIERNIKI!


Świetliczanie zamienieni w piekarzy! Pod przewodnictwem opiekunki świetlicy pani Kasi uczniowie napiekli całą skrzynię bożonarodzeniowych pierniczków. Wyszły pyszne - o czym będą mogli przekonać się wszyscy podczas specjalnego kiermaszu. A cel prosty: pieniądze na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Dodatkowo samorządowcy przygotowali urocze ozdoby choinkowe, także do kupienia za skromne pieniądze. Polecamy!


--------------------------------
27 listopada - andrzejki


Tańce, wróżby, smakołyki, muzyka - tak w skrócie wyglądały szkolne andrzejki.  W tym roku wraz z zabawą andrzejkową zorganizowaliśmy dzień ulubionej postaci z książki. Dzieci przygotowały wspaniałe przebrania i dzięki temu w szkole było jeszcze bardziej kolorowo i wesoło. Co więcej poznaliśmy bohaterów wspaniałych książek dla dzieci i młodzieży. Wśród przebierańców byli między innymi: Charlie ze swoją czekoladą, Królowa Śniegu, Pippi, bocian Kajtek, wróżka z "Pinokia", Kot w butach i Pinokio.


komplet postaci baśniowo-powieściowychklasa pierwszaandrzejkowe tańce


--------------------------------

25 listopada - Światowy Dzień Misia
Tym razem w szkolnych ławkach obok dzieci siedziały... Misie. Uczciliśmy ukochanego przyjaciela wszystkich dzieci. Ależ to był wesoły i miły dzień! Odbył się nawet konkurs jedzenia miodku. Uczniowie napisali także ciekawe historie o swoich pluszakach."Dzieci lubią Misie, Misie lubią dzieci"


--------------------------------


10 listopada - obchody Święta NiepodległościUczniowie przygotowali uroczysty apel, który przypomniał o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po latach niewoli. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz pieśni patriotycznych dobrą nowinę Polakom ogłosił pewien gazeciarz:--------------------------------

29 października - ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów to jeden z najważniejszych dni dla naszej społeczności szkolnej.Witamy w naszym gronie najmłodszych wychowanków. Dziękujemy za piękny program, który dla nas przygotowali. Udowodnili, że są gotowi, by zostać prawdziwymi uczniami.
Życzymy, żeby nauka w naszej szkole  była owocna i satysfakcjonująca dla dzieci i ich rodziców. 
--------------------------------


13 października - obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ten dzień ze szkolnego kalendarza ważnych świąt uczciliśmy apelem.
W imieniu nauczycieli i pracowników Szkoły dziękuję za miłe słowa, kwiaty i przygotowane specjalnie dla nas przedstawienie "Little Red Riding Hood" oraz scenkę kabaretową.
Dziekujemy także za pamięć Rodzicom, panu Sołysowi, panu Wójtowi, dzięki którym mogliśmy poczuć się tego dnia ważni i lubiani oraz docenieni.
Zapraszam do galerii, by obejrzeć zdjęcia z tego dnia.


--------------------------------

1 września - rozpoczęcie roku szkolnego

Witamy z powrotem ;-)
Szczególnie serdecznie witamy tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z naszą Szkołą.
Przed nami wiele miłych chwil i trochę pracy. A perspektywa wspaniała - już za 10 miesięcy kolejne wakacje!--------------------------------

rok szkolny
2014/2015
--------------------------------

WSPANIAŁYCH WAKACJI!!


Znudzonym polecam obejrzenie nowych zdjęć w galerii.

--------------------------------

26 czerwca - zakończenie roku szkolnego


Tego dnia  absolwenci uroczyście pożegnali się z naszą szkołą. Pani dyrektor rozdała świadectwa uczniom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem oraz wręczyła rodzicom listy gratulacyjne. Pozostali uczniowie odebrali swoje świadectwa z rak wychowawców i ruszyli na wakacje. Niech będą udane i bezpieczne. Do zobaczenia we wrześniu.


Wręczenie pamiątkowej tablicy:--------------------------------

25 czerwca - pożegnalne spotkanie z klasą szóstąBardzo miłą niespodziankę dla nauczycieli, przyjaciół szkoły oraz dzieci przygotowali rodzice uczniów klasy szóstej. Na szkolnym boisku odbyła się pożegnalna impreza z tegorocznymi absolwentami.  Miło było spotkać się po raz ostatni w takim gronie. Serdecznie dziękujemy za ostatnie wspólnie spędzone lata oraz współpracę i tak wspaniałe pożegnanie.Były rozmowy, ale także mecz siatkówki, a nawet tańce!

--------------------------------
24 czerwca - wyróżnienia od wójta

Nasi laureaci konkursów powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich wraz z przygotowującymi ich nauczycielami odebrali gratulacje od wójta na corocznym spotkaniu w Urzędzie Gminy Mragowo.

Szczegółowa relacja oraz zdjęcia na stronie:


http://mragowo24.info/news/3230-mlodzi-i-zdolni-wyroznieni-przez-wojta 

--------------------------------


1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA


Dzień Dziecka uczciliśmy wspólną zabawą. Tego dnia nie było lekcji. Zamiast tego odbyły się wspólne tańce, gry i zabawy. Uczniowie strzelali z łuku, skakali na trampolinie, pokonywali tor przeszkód, grali w piłkę. Dla wszystkich był smaczny poczestunek - ogromne ilości ciasta i pączki.
--------------------------------


APEL TRZECIOMAJOWY
Patriotycznym apelem uczcilismy w szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.


--------------------------------

6 maja - MOTYLE W SZKOLENajmłodsze dzieci naszej szkoły wzięły udział w zajęciach, podczas których obejrzały żywe motyle oraz zapoznały się z cyklem rozwojowym tych owadów.

--------------------------------

22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI 

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy od przypomnienia zasady Reduce-Reuse-Recycle. Uczniowie wzięli także udział w niewielkim happeningu, który miał uzmysłowić, że nasze wybory konsumenckie maja wpływ na życie pracowników w odległych fabrykach oraz na nasze środowisko. Zachęcamy do przemyslanych zakupów zgodnie z zasadą "Ograniczać" oraz do kupowania regionalnych produktów.

Następnie wzięliśmy udział w corocznej akcji "Sprzatanie świata" i niestety, jak co roku, zebraliśmy górę śmieci :-(

--------------------------------

24 marca - akcja TRZYMAJ FORMĘ
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Trzymaj formę". W ten wtorek  uczniowie wykonali kolorowe plakaty, które dotyczyły zdrowego stylu odżywiania. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonanie pracy, miały ciekawe pomysły i doskonale przelały je na papier. Wyjątkowość dnia uczniowie podkreślili strojami w kolorach warzyw i owoców.


--------------------------------

17 marca - OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

Już po raz drugi szkolne korytarze zazieleniły się. Uczniowie oraz nauczyciele ubrani na zielono obchodzili irlandzkie święto Patryka. Zgodnie z tradycją szukali także garnca ze złotem - i znaleźli! Odbył się również konkurs na najciekawiej ubraną osobę.--------------------------------

24 stycznia - ZABAWA CHOINKOWA

Zabawa zaczęła sie od "przegladu aktorskiego" najmłodszych klas. Uczniowie zerówki oraz klas pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowali przedstawienia teatralne, które mielismy przyjemność oglądąć wraz ze starszymi klasami, rodzicami, babciami i dziadkami oraz nauczycielami.przedstawienie zerówki


Jak co roku widzów zachwyciły wspaniałe stroje, dobrze dobrany repertuar oraz doskonałe przygotowanie dzieci i ich talenty aktorskie. Nie obyło się bez głośnych braw, a nawet łez wzruszenia Mam i Tatusiów.pierwsza klasadrugoklasiści

Klasa trzecia przygotowała specjalny występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Rozdano okolicznościowe laurki, moc buziaków i uścisków, bo "u Babci jest słodko i pachnie szarlotką..."
Wreszcie można było potańczyć. Dyskoteka podobała się wszystkim!
Na koniec przybył długo wyczekiwany święty Mikołaj, który rozdał dzieciakom prezenty. Niektórzy otrzymali również rózgi, ale tylko ku przestrodze.Dziękujemy naszym Gościom, którzy ten dzień zdecydowali się spędzić razem z nami.

--------------------------------

19 grudnia - SZKOLNA WIGILIA

Pożeganie przed świętami było tradycyjne i uroczyste - zasiedliśmy do wigilijnego stołu, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia. Nie zabrakło również kolęd i pastorałek.Wszystkiego dobrego na Święta oraz w Nowym Roku!

--------------------------------

5-6 grudnia - NOC W SZKOLE

W godzinach wieczornych 5 grudnia 2014 roku do Szkoły Podstawowej w Kosewie przybił piracki statek z nieco zwariowaną załogą i kapitankami.Piraci przeszli prawdziwy chrzest bojowy, co nie dla wszystkich skończyło sie dobrze - toaleta miała wzięcie ;-)
Jednak
zabawa była iście piracka. Ahoj - noc w szkole nieprzespana, bo spać się nie dało, tyle było zajęć. Zakończyło się szorowaniem pokładu, a o 7:00 rano można juz było wrócić do mamusi.
Nikt nie ucierpiał (zbyt mocno).--------------------------------
27 listopada - szkolne andrzejki

Z całą pewnościa można powiedzieć, że była to jedna z najlepszych dyskotek andrzejkowych w naszej Szkole! W nastrój wprawiły dyskotekowe światła i dobra muzyka. Nie zabrakło również andrzejkowych wróżb. Naprawdę zabawa była bardzo wesoła i szalona. Wzięcia nie miało nawet przygotowane jadło - liczył się tylko taniec. I o to chodzi.Tak się bawi SP  KOSEWO

--------------------------------
11 listopada - Święto NiepodległościPiękny i wzruszający apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Apel mieli szansę zobaczyc uczniowie, ale również rodzice i mieszkańcy Kosewa.


Patriotycznie


--------------------------------


29 października - ślubowanie pierwszoklasistów


Kolejni pierwszoklasiści zostali przyjęci w szeregi naszej szkoły. Uroczyste pasowanie odbyło się w tę środę, tuż po sprawdzeniu, przez całą społeczność uczniowską oraz grono pedagogiczne, czy dzieciaki zasługują na miano ucznia Szkoły Podstawowej w Kosewie. Jednak nasze zuchy świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i wiele razy usłyszały gromkie brawa oraz okrzyk "Brawo Pierwszaki!".
Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom, bo dla nich to również był bardzo wazny dzień.  uczniowie pierwszej klasyim nie jest straszny nawet sok z cytryny!

--------------------------------


Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali pracownikom szkoły bardzo miłą niespodziankę - zabawne scenki kabaretowe oraz piosenki.Było uroczyście, wesoło, sympatycznie. Wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy za pamięć!

--------------------------------

1 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym.

P O W O D Z E N I A !!!


tak witaliśmy uroczyście nowy rok szkolny
-------------------

rok szkolny
2013/2014
M I Ł Y C H    W A K A C J I !!!--------------------------------
27 czerwca - zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie szóstej klasy


Dzień wesoły i nieco smutny. Nasza szósta klasa szałowym występem pożegnała się z nami. Były nawet łzy. Ale tylko chwilę, bo jak tu płakać, gdy za oknem słońce i dwa miesiące swobody oraz wakacyjnych szaleństw.oficjalnie

i mniej oficjalnie ;-)


Jeszcze raz ciepło żegnamy naszego miłego gościa z Niemiec - Lilli


UWAGA!!
We wrześniu zapraszam moich Szóstoklasistów do szkoły po obiecane płyty
--------------------------------
18 czerwca - wycieczka klas IV - VI


Najpierw szaleństwa w rewelacyjnie położonym parku linowym w Wilkasach:
Wszyscy dali radę, niektórzy pokonali własne słabości, wyjechaliśmy uśmiechnięci i to najważniejsze!A potem jezioro Niegocin w Giżycku. Piękne widoki i najbardziej oblegany bufet świata.
--------------------------------

1 czerwca - Festyn rodzinny


Ciasta i kiełbaski, przejażdżki konne, zawody sportowe, pokazy piłkarskie,  zumba, aerobic, śpiewy i tańce, trampolina, zjeżdzalnia, wata cukrowa, grochówka, loteria fantowa, strzelanie ... Takie rzeczy tylko w Kosewie ;-)Pogoda dopisała, dobre humory też, nie zabrakło także chętnych do wspólnej zabawy.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tę piękną uroczystość dla naszych dzieci i ich rodzin.--------------------------------

22 maja - Gminny Festiwal Dzieciecy
Po raz trzynasty uczniowie szkół gminnych (SP Kosewo, SP Marcinkowo, SP Boże, SP Szestno) mogli zaprezentować sie wokalnie i tanecznie.  Profesjonalne jury oceniło uczestników i wybrało najlepszych.Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali docenieni niemalże w kazdej kategorii. Oto nasze sukcesy:
I miejsce w śpiewie zespołowym
(kategoria klas I-III)
II miejsce w śpiewie solo (kategoria klas I-III)
II miejsce w tańcu zespołowym 
(kategoria klas I-III)
I miejsce w śpiewie zespołowym
(kategoria klas IV-VI)
I miejsce w tańcu zespołowym
(kategoria klas IV-VI)
I miejsce w śpiewie solo
(kategoria klas IV-VI)
II miejsce w tańcu solo
(kategoria klas IV-VI)
więcej informacji  i zdjęć na stronie: http://mragowo24.info

--------------------------------
15 maja - Trzymaj formę

Zdrowe, pyszne i kolorowe sałatki przygotowane prze uczniów czwartej i piatej klasy w ramach programu Trzymaj formę:
A tak to wyglądało od kuchni:--------------------------------


25 kwietnia - Dzień Ziemi

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi odbyły się różne zajęcia w naszej szkole: pogadanka wraz z prezentacjami multimedialnymi o tym, jak każdy z nas może troszczyć sie o naszą planetę, coroczna akcja "Sprzątania świata", konkurs o segregacji śmieci oraz ognisko.


--------------------------------

16 kwietnia - warsztaty wielkanocne

Juz po raz drugi pani Urszula Pachwicewicz zgodziła się na przeprowadzenie warsztatów rękodzielniczych. Tym razem były to zajęcia pod znakiem pisanek, kurczaczków i zajączków.Uczniowie najstarszych klas nauczyli się, jak, w sposób łatwy i przyjemny, przygotowac niebanalne ozdoby wielkanocne.
Serdecznie dziękujemy, pani Urszulo!

--------------------------------26 lutego - żywa lekcja historii

Odwiedzili nas prawdziwi Słownianie sprzed wieków. Dodatkowo w sposób humorystyczny i bardzo przystępny przekazali uczniom wiedzę na temat historii Polski od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego.niektórzy prawie zostali skróceni o głowę...

--------------------------------

25 stycznia - ZABAWA CHOINKOWA

Tradycją naszej szkoły jest coroczna zabawa karnawałowa, podczas której możemy zobaczyć występy najmłodszych uczniów
(zerówka oraz klasy I - III).
aktorskie popisy przedszkolaków


Po teatralnych występach nasi uczniowie złożyli serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta, by wreszcie oddać się karnawałowym szaleństwom w rytmie muzyki. W końcu przybył długo oczekiwany święty Mikołaj i rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Atmosfera tego dnia była jak zwykle gorąca. Cieszymy się, że udało się do wspólnej zabawy wciągnąć i Rodziców, i Dziadków.

--------------------------------WIGILIA

Ostatniego dnia w szkole przed Świetami Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję zobaczyć jasełka, wspólnie kolędować oraz podzielić się opłatkiem.Ponadto po raz pierwszy w historii szkoły odbył się konkurs angielskiej piosenki świątecznej. Mieliśmy także okazję spróbować tradycyjnych potraw z różnych krajów Unii Europejskiej.dziewczyny zdobyły publicznośćprzy świątecznym stole...--------------------------------

Wycieczka do Olsztyna

17 października odbyła się wycieczka uczniów klas 4 - 6 do Olsztyna. Najpierw rozegraliśmy pasjonującą grę w średniowieczne miasto w olsztyńskim zamku, potem obejrzeliśmy wystawę wielkich owadów, by w końcu spróbować sił w parku linowym. Działo się!!

w stroju galowym ;-)
warsztaty na zamku--------------------------------

Dzień Edukacji Narodowej


11 października uczniowie przedstawili apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku można było  podpatrzeć
w krzywym zwierciadle pracę nauczyciela w czasie lekcji. Dzieciaki naszej szkoły złożyły także życzenia wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom oraz gościom. Dziękuję w imieniu wszystkich wyróżnionych tego dnia.film niemy

hej nauczyciele


--------------------------------

2 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnegoMinęły wakacje, czas rozpocząć od nowa. Wobec tego
w nowym roku szkolnym życzymy samych szóstek, dobrych humorów, niezapomnianych przyjaźni oraz wyrozumiałych nauczycieli ;-) 

3,2,1,0 ...START!!

-------------------
rok szkoln
y
2012/2013


--------------------------------28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Szczególnie gorąco żegnamy uczniów klasy szóstej i życzymy im wielu sukcesów w gimnazjum oraz dobrych wspomnień z naszej szkoły.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy:

UDANYCH, WSPANIAŁYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI!!!
 
szósta klasa żegna szkołę podstawową
--------------------------------

20 - 22 czerwca
BIWAK W KRUTYNI

Wiele atrakcji czekało na uczniów starszych klas podczas biwaku w Krutyni. Rowerowa wycieczka, zwiedzanie rezerwatu, spływ kajakowy, dyskoteka, kalambury, plażowanie, obchody nocy świętojańskiej, mecz piłki siatkowej, zajęcia "Mam kota na punkcie mleka", burza i upały, różnice zdań, śmiechy i nocne rozmowy, bilard - to wszystko przeżyliśmy wspólnie  z uśmiechem na ustach. Na takie chwile warto czekać. To była wspaniała nagroda za rok ciężkiej pracy.

--------------------------------
24 MAJA - OBCHODY DNIA MATKI


Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w szkolne obchody Dnia Matki. Mamy zostały zaproszone do szkoły na kawę i ciasto, by mogły usłyszeć słowa podziękowania i miłości, specjalnie przygotowane na ten dzień piosenki i wiersze w wykonaniu swoich dzieci. Niejednej Mamie łza zakręciła się w oku. Cieszymy się, że mogliśmy kochanym Mamom sprawić miłą niespodziankę.
Jeszcze raz, z całego serca: STO LAT KOCHANE MAMUSIE!serce dla Mamy...

:-)


--------------------------------


5 CZERWCA  
Tego dnia nie mogło być inaczej - świętowały dzieci!FIKU MIKU


Z GÓRY NA PAZURY


NIECH ŻYJE PIZZA


DZIEWCZYNY CONTRA CHŁOPAKI


CEL, PAL!


Atrakcji było oczywiście znacznie więcej. Za komentarz niech wystarczą słowa naszych uczniów: "TAKIE LEKCJE POWINNY BYĆ CODZIENNIE"


--------------------------------


23 MAJA - WARSZTATY DECOUPAGE


Dzięki pani Urszuli Pachwicewicz godziny wychowawcze zmieniły się ostatnio w profesjonalne warsztaty decoupage. Uczniowie klas IV - VI dzielnie uczyli się techniki decoupage i wykonywali wspaniałe upominki dla swoich mam na zbliżający się Dzień Matki. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Uli.


--------------------------------

17 MAJA - OBCHODY DNIA ZIEMI


Co prawda Dzień Ziemi obchodziliśmy w tym roku nieco spóźnieni, ale za to jak wspaniale! Klasa piąta pod dowództwem pani Bogusi przygotowała apel i po raz pierwszy w naszej szkole - pantomimę. To było bardzo pouczające i ciekawe przedstawienie. Mamy nadzieję, że odtąd wszyscy uczniowie SP w Kosewie dbać będą o naszą Matkę Ziemię.

Wspomnę także, że kilka dni wcześniej wspólnie sprzątnęliśmy okolice szkoły. Niestety, tradycyjnie zebraliśmy kilkanaście worków ze śmieciami :-(


--------------------------------

26 KWIETNIA - APEL Z OKAZJI
UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA


Uroczystym apelem uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Jak zawsze w ważne dla Polski święta wszyscy nasi uczniowie ubrali się na galowo i odśpiewali hymn narodowy.


--------------------------------

24 KWIETNIA - XII GMINNY FESTIWAL DZIECIĘCY

To była bardzo udana impreza. Po raz drugi w historii tego festiwalu to nasza szkoła była jego organizatorem. W CKiT w Mrągowie było kolorowo i wesoło. Miło nam było gościć uczniów i nauczycieli ze szkół naszej gminy. Profesjonalne jury wyłoniło zwycięzców w kategoriach: śpiew solo i zespołowy oraz taniec w duetach i zespołowy.

Ola i Piotrek świetnie wypadli w roli konferansjerów


Miło napisać, że wszyscy występujący z naszej szkoły zostali nagrodzeni. Oto szczegóły:
Wiktoria Dolińska (III miejsce śpiew solo)
zespół Laleczki (I miejsce taniec zespołowy)
zespół Ogrodniczki (II miejsce śpiew zespołowy)
Aleksandra Bielska i Magdalena Żak (I miejsce taniec duety)
Zespół Siedmiu Wspaniałych (I miejsce śpiew zespołowy)
Zespół Joy (II miejsce taniec zespołowy)
Piotr Zapert (I miejsce śpiew solo)

G R A T U L U J E M Y ! ! !


Piękne zdjęcia z imprezy zobaczcie na stronie www.mragowo24.info


--------------------------------


9 KWIETNIA - SZKOLNE TALENTY

Już za nami długo wyczekiwany Szkolny Festiwal Talentów. Po raz kolejny nasi uczniowie mogli zaprezentować swój talent taneczny, muzyczny czy recytatorski. Przy aplauzie publiczności wszystkie występy udały się znakomicie. Na koniec atmosferę podgrzała rywalizacja sportowa. Nie zabrakło też wspólnych tańców.


Lalki
"Nie zadzieraj nosa"


--------------------------------

18 stycznia - ZABAWA CHOINKOWA

Mimo srogiego mrozu zabawa udała się znakomicie. Jak co roku rozpoczęliśmy od obejrzenia teatrzyków przygotowanych przez najmłodszych uczniów szkoły. Dzieciaki poradziły sobie z tremą i pokazały prawdziwy kunszt aktorski.zerówka i "Czerwony Kapturek"
klasa pierwsza o miesiącach
jasełka przygotowały klasy: druga i trzeciaW trakcie zabawy uczniowie przygotowali także krótki występ dla Babć i Dziadków z okazji ich nadchodzącgo święta. Były okolicznościowe wiersze, piosenki oraz laurki. Przynajmniej w ten sposób wnuki mogły podziękować Babciom i Dziadkom za ich miłość, opiekę i troskę.
Po hucznej zabawie, szalonych tańcach, głośnej muzyce oraz smacznym poczęstunku przybył wyczekiwany św. Mikołaj. Rozdał prezenty i obiecał wrócić za rok. Po takiej wizycie nie było smutnej dziecięcej buzi w całym Kosewie.
--------------------------------


21 grudnia - WIGILIA SZKOLNA

Przy pięknie udekorowanym stole spotkaliśmy się wspólnie, by pośpiewać kolędy, przeczytać fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa, wysłuchać świątecznych wierszy oraz podzielić się opłatkiem. W tym uroczystym dniu okazało się, jak zawsze, że łączy nas coś więcej niż tylko szkolny budynek...

Wesołych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


--------------------------------


6 grudnia - MIKOŁAJKI

Ku uciesze wszystkich uczniów i pracowników szkoły odwiedził nas prawdziwy święty Mikołaj. Oprócz worka prezentów dla każdego, przyniósł ze sobą także rózgi. Na szczęście okazało się, że nie musi ich używać, bo wszyscy byliśmy całkiem grzeczni w tym roku.  A ci, którzy mieli coś na sumieniu, obiecali poprawę. To była naprawdę przesympatyczna wizyta. Dziękujemy Mikołaju!


--------------------------------


UWAGA!! - PRZYGARNIJ PSA

W tym roku szkolnym do naszego grona dołączył niezwykły uczeń. Dzieci wołają go Syriusz. Ma cztery łapy, ogon i czarną sierść. I choć uczy się pilnie, nie grymasi i zjada wszystko co dostanie od braci szkolnej, nie wagaruje, jest przyjacielski, sympatyczny i lubiany, to jednak ma bardzo smutne oczy. Po prostu tęski za domem i rodziną - wszak szkoła to nie wszystko. Wieczorami jest bardzo samotny... Dlatego szukamy dla naszego pieska nowego domu i miejsca w czyimś sercu. Więcej informacji pod numerem 7424524co się ze mną stanie zimą, gdy dzieci będą miały ferie?


--------------------------------


30 listopada - zabawa andrzejkowa
Wróżby, tańce, muzyka, balony, a na stole pyszności - tak wyglądały szkolne andrzejki. Były także tańce na gazecie, z balonami oraz z gorącą czapką. Wszyscy brali udział w nauce gangnam style. Zabawa udała się znakomicie.nauczycielki gangnam style wraz z uczniami--------------------------------


29 listopada - wycieczka do Bibloteki Pedagogicznej oraz Urzędu Gminy w Mrągowie


W bardzo ciekawych zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie brali udział uczniowie klas 4 - 6. Dzieciaki poznały tajniki gwary mazurskiej. Najpierw wysłuchały baśni, a następnie same czytały tę baśń gwarą!

Następnie nasi uczniowie zwiedzili Urząd Gminy, poznali pracę urzędników oraz mogli porozmawiać z wójtem naszej gminy. To było pouczające spotkanie.

--------------------------------


25 listopada - Światowy Dzień MisiaTego dnia do szkoły przyszło wraz z dziećmi całe stadko najróżniejszych misiaków. Było do kogo się przytulić. O przyniesieniu swojego misia nie zapomniała także kierowniczka całego misiowego zamieszania w naszej szkole - pani Basia. Wszyscy chętnie odtańczyliśmy "Stary niedźwiedź mocno śpi". A jak bardzo swoje pluszaki uwielbiają dzieciaki niech świadczy fakt, że zamiast szaleństw w czasie przerw, wszyscy nosili swoje miśki, pokazywali je sobie i przytulali. NIECH ŻYJĄ MISIE!


--------------------------------

11 listopada - Święto Niepodległości

Tradycyjnie w naszej szkole odbył sie apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod dowództwem pani B. Ruszczyk przygotowali przemawiającą do wyobraźni pantomimę przy wzruszającej muzyce. Całość przeplatana pieśniami patriotycznymi głęboko wbiła się w pamięć całej społeczności w Kosewie.
------------------------------------


8 listopada - ŚNIADANIE DAJE MOC!


Starsze klasy wzięły w tym roku udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc!"
Najpierw wspólnie przygotowywaliśmy śniadanie, następnie pięknie nakryliśmy stoły, wreszcie najedliśmy się do syta. Śniadanie było smaczne i zdrowe. Dzieciaki wspaniale poradziły sobie z przygotowaniem posiłku, ale także przygotowały plakaty oraz scenki na temat zdrowego odżywiania, doskonale rymowały, wymyślały ciekawe porównania i odpowiadały na zadane pytania. Dobry humor nikogo nie opuszczał. Przekonaliśmy się, że nie tylko śniadanie daje moc, ale także takie wspólnie przeprowadzone akcje. Było świetnie!