rok szkolny
2018/2019--------------------------------

19 czerwca 2019 - uroczyste zakończenie roku szkolnego

Nadszedł czas podsumowań. Ten rok szkolny był wyjątkowo trudny, wszyscy zasłużyli na odpoczynek. Świadectwa rozdane!

Uczniom życzymy wspaniałych wakacji i pięknej pogody.


Klasa ósma po raz ostatni w komplecie:--------------------------------


18 czerwca 2019 - pożegnanie ósmej klasy


Wiola, Bartek, Natalia, Oliwier, Hubert, Krzysztof i Wojciech - z tą ekipą żegnamy się na dobre. Jak przy każdym pożegnaniu jest odrobina smutku i refleksji. Na szczęście przede wszystkim jest radość i nadzieja, bo ruszacie w najciekawszą podróż.
Kochani, życzymy Wam samych sukcesów!Tak żegnali się rodzice, uczniowie i nauczyciele. Ostatnie wspólne ognisko.
Dziękujemy.


--------------------------------


czerwiec 2019 - UPAŁY


Gdy na dworze ponad 30 stopni, lekcje są niezwykłe :-D

1) salon fryzjerski
2) salon piekności
3) salon gier planszowych


--------------------------------


7 czerwca godzina 10:00 - Akcja czytelnicza


Już po raz drugi Szkoła wzięła udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam!"
Tym razem czytaliśmy na dworze, bo pogoda do czytania na zewnątrz wprost idealna.
Zachęcamy do czytania wszędzie i zawsze :-D--------------------------------


31 maja - DZIEŃ RODZINY


Kolejne Święto Rodziny za nami. Jak zwykle spędziliśmy je w doborowym towarzystwie naszych uczniów i ich rodzin, gości, nauczycieli, strażaków, wspaniałych pomocników i wielu zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób.Wesołe zabawy, występy, konkursy z nagrodami, pyszności do jedzenia, przejażdżki konne, mecz koszykówki, bańki, malowanie twarzy - tradycyjnie na szkolnym boisku było gwarno i radośnie. Nikt nie odszedł głodny. Była strawa dla ciała i dla ducha.

Dzieci przygotowaly liczne występy: piosenki, tańce a nawet piracki teatrzyk z szantami.Rozstrzygnięto wiele konkursów, a nagrody wręczał sam wójt naszej gminy. Wszak była to impreza nie tylko szkolna, ale i środowiskowa.


Pogoda dopisała, frekwencja również. Szkolni przyjaciele nie zawiedli. Dziękujemy za wsparcie, pomoc, okazaną życzliwość i wspólną zabawę.

"Hej! Bo wesoły uśmiech
W czas burzy jest pogodą
Uśmiech ku brzegom wiedzie
Rozgniewaną wodą"

--------------------------------


28 maja - Wycieczka do OlsztynkaW ramach projektu "Kompetencje na start!" odbyła się wycieczka do skansenu w Olsztynku oraz do huty szkła. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 4-7.Dzieciaki mogły obejrzeć tradycyjne, mazurskie chaty oraz ich wyposażenie, a także bliżej poznać naszą kulturę ludową.

W hucie szkła zobaczyliśmy na własne oczy jak powstaje szkło i piękne, kolorowe, szklane ozdoby. Dzieci uważnie słuchały i obserwowały, dlatego z łatwością odpowiadały na zadawne im przez pracowników huty pytania. Dzięki temu otrzymały pamiątkowe serduszka.--------------------------------


Dzień Kobiet

Miło nam, że chłopcy pamiętali o mniejszych i większych kobietach z naszej szkoły. Odbyły się także wybory najsympatyczniejszych dziewczyn w szkole. Zostały nimi Zosia i Julia. Tak trzymać!--------------------------------

Zimowy w-f :-)

Czasami nasi uczniowie nie żałuja, że nie mamy sali gimnastycznej:--------------------------------


21 grudnia - Szkolna Wigilia

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był niezwykle uroczysty. Uczniowie, rodzice, goście i pracownicy szkoły zasiedli wspólnie do stołu. Przy blasku świec i lampek choinkowych śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia.

Wreszcie przybył długo oczekiwany gość - święty Mikołaj. Przywołał uśmiechy na wszystkich twarzach i nikt nie odszedł bez prezentu.
Potem można już było spałaszować wszystkie przygotowane przez Przyjaciół Szkoły smakołyki.
--------------------------------


20 grudnia - Szkolny Konkurs Kolęd i PastorałekŚwiąteczny nastrój w szkole pomógł nam wytworzyć Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Już po raz trzeci mogliśmy zmierzyć się w śpiewaniu kolęd.Jednak nie o zajmowanie miejsc tu chodziło. Przyjemnie było wspólnie kolędować, razem przygotowywać się do najpiękniejszych świąt w roku, przypomnieć sobie nasze ulubione pastorałki.Lanka była niesamowita i bezkonkurencyjna.
--------------------------------


9 listopada - obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


Uczniowie przygotowali niezwykle uroczysty i podniosły apel, podczas którego uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci przypomniały okoliczności tego wydarzenia, odśpiewały polskie pieśni patriotyczne.Szkoła włączyła się także w akcję "Rekord dla Niepodległej" i o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".Cała szkoła została pięknie przystrojona na to niezwykłe święto. Uczniowie i nauczyciele podkreślili wagę wydarzenia strojem galowym.

Specjalnie na ten dzień zostało wyznaczone rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem "Jaki znak twój? Orzeł Biały". Piękne i liczne prace zdobią korytarz szkolny, uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

--------------------------------


26 października - ślubowanie pierwszoklasistówChyba większość z nas pamięta własne pasowanie na ucznia I klasy. Jest to wydarzenie ważne i wzruszające nie tylko dla  dziecka, ale także jego rodziców, dziadków, nauczycieli. Z tego powodu ten dzień w szkole obchodzimy szczególnie uroczyście. Tak było także w tym roku, gdyż siedmioro pierwszoklasistów złożyło swoje ślubowanie.

Dzieci odebrały swoje pierwsze legitymacje, zaprezentowały się przed całą społecznością uczniowską naszej szkoły. Teraz pozostaje nam życzyć samych szóstek i niezapomnianych i miłych chwil.

--------------------------------


11 października - obchody Dnia Edukacji NarodowejUroczystym apelem w szkole uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Z przymrużeniem oka zobaczyliśmy cały katalog różnych typów nauczycielskich.Poza tym miłym słowom, podziękowaniom i wesolym piosenkom nie było końca.Odwiedzili nas także wspaniali goście: Rodzice, Wójt gminy Mrągowo oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Gminy Mrągowo
--------------------------------


21 września - FESTIWAL NAUKI

W ten piątek nasi uczniowie mogli wziąć udział w Festiwalu Nauki. W ramach projektu Kompetencje na start w szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników z Fundacji Mały Inżynier z fizyki, nowych technologii, robotyki i elektryczności. Uczniowie zobaczyli także pokaz z ciekłym azotem oraz pokaz chemiczny.--------------------------------


3 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Pomimo nadal trwającej wakacyjnej pogody pora ropocząć nowy rok szkolny. Uroczystość zgromadziła w  Szkole uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Wójt gminy Mrągowo uroczyście ogłosił, że konkurs na dyrektora naszej Szkoły wygrała pani Lilla Krawiec i to Ona obejmuje stanowisko dyrektora na kolejną kadencję. Cieszymy się i życzymy sukcesów oraz zawodowej satysfakcji.

Naszym Uczniom życzymy samych szóstek!


--------------------------------

rok szkoln
y
2017/2018
22 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego

Świadectwa rozdane, wszystkie sprawy zakończone.
Życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji!--------------------------------


13 czerwca - wycieczka do Olsztyna

Klasy VI i VII odwiedziły park linowy i nawet deszcz nie wystraszył naszych dzieci! Poza tym odbyły sie walki sumo, zjedliśmy wspólnie pyszne lody, a na koniec uczniowie próbowali wydostać się z pewnych pokoi... (escape room był nasz)


--------------------------------

8 czerwca - akcja czytelniczaDołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam" i razem z innymi w całej Polsce o godz. 10:00 po prostu czytaliśmy:-)
-------------------------------

7 czerwca - spektakl historyczny

Uczniowie klas III-VII obejrzeli spektakl historyczny pod tytułem "Ku niepodległej".

--------------------------------


19 maja - festyn Dzień Rodziny

W tym roku po raz dziewiąty odbył się rodzinny festy Dzień Rodziny. Nasze spotkanie wpisało się w obchody XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Dwudziestolecie upamiętniliśmy zasadzeniem drzew w pobliżu szkoły.Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji i okazji do wspólnego spędzenia czasu, poznania się. Odbyła się loteria ze wspaniałymi losami, licytacja drzewek, pokaz zumby i jiu-jitsu, przejazd bryczką i konno, pokazy strażackie i ratowników WOPR, gry i zabawy, rodzinne przeciaganie liny, malowanie twarzy, puszczanie baniek, strzelanie... i wiele innych.
Było także coś dla ciała - pyszne ciasto i grillowana kiełbaska.Nasi uczniowie przygotowali dla rodziców, dziadków oraz pozostałych gości występy.

Można także było zrobić sobie zabawne zdjęcie:


Dzieciaki mogły się wybrykać:


Załoga BJJ Squad z Mrągowa pokazała, co to brazylijskie jiu-jitsu, a pani Joanna wciągnęła wszystkich do wspólnej zumby:


Dziekujemy za pomoc, zaangażowanie i wspólną zabawę!

W galerii można obejrzeć więcej zdjęć z imprezy.

--------------------------------

27 kwietnia - obchody rocznicy konstytucji

Ten apel miał formę żywej lekcji historii. Sama konstytucja opowiadała uczniom o ważnym dniu w naszej historii - 3 maja 1791 roku. Uroczysty charakter wydarzenia podkreśliły patriotyczne pieśni śpiewane pięknie przez naszych uczniów.


--------------------------------


26 kwietnia - STOP AGRESJI W SZKOLE!Chcielibyśmy, by w naszej szkole panowały życzliwość, koleżeństwo i empatia. Wiemy, że takie zachowania należy promować, dlatego zorganizowaliśmy akcję, w której młodzież, a później młodsze dzieci, mogły wyrazić swój sprzeciw wobec zachowań agresywnch. Uczniowie w grupach proponowali, co zrobić, by przemocy w szkole było jak najmniej. Rozmawialiśmy też o tym, że razem możemy więcej. Każdy miał szansę zastanowić się nad tym, co może zrobić, by innym w naszej szkole żyło się lepiej.--------------------------------


23 kwietnia - obchody Dnia Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi spotkaliśmy się wspólnie na korytarzu szkoły, by przypomnieć sobie najważniejsze informacje o ochronie środowiska oraz o jego zagrożeniach. Obejrzeliśmy razem film o smogu, rozwiązaliśmy ekologiczną krzyżówkę, przeprowadziliśmy małe eksperymenty. Cel był jeden: zachęcić do zachowań ekologicznych. Miejmy nadzieję, że się udało. Wszak nasza planeta jest tylko jedna i musimy o nią dbać.
--------------------------------


28 marca - przedstawienie "Piejące jajko"


Tuż przed Wielkanocą spotkała nas miła niespodzianka. Chętni uczniowie z klas trzeciej i czwartej wystawili świąteczne przedstawienie "Piejące jajko". Aktorzy byli wspaniale przygotowani, mieli piękne stroje i dekoracje. Teatrzyk podobał się wszystkim, wywołał na twarzach uśmiechy i wprawił nas w świąteczny nastrój. Był to bardzo miły sposób złożenia wielkanocnych życzeń. Dziękujemy!--------------------------------


24 marca - wielkanocny kiermasz
W sobotę odbył się w szkole kiermasz ozdób wielkanocnych. Oprócz zakupu pięknych wyrobów można było zjeść ciasto i napić się kawy. Cel był jeden - pomoc Michałowi, który potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Na szczęście zebraliśmy sporą sumę, która zostanie przekazana mamie Michała. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.
--------------------------------


21 marca - warsztaty wielkanocne
Jak zwykle życzliwa naszej szkole i chętna do pomocy pani Ula Pachwicewicz poprowadziła warsztaty wielkanocne. Uczniowie ozdabiali wielkanocne jajeczka oraz robili wiosenne motyle.


Praca wymagała cierpliwości, ale wiekszość poradziła sobie doskonale.

--------------------------------


8 marca - Dzień Kobiet

Po przeprowadzeniu wyborów (głosować mogli tylko chłopcy) najsympatyczniejszymi dziewczynami w szkole zostały Julka Żelazek i Ania Pisarek.

Obchody tego dnia wyglądały bardzo kolorowo. Dziewczynki brały udział w konkursie na najładniejszą spódniczkę. Otrzymały od chłopców upominki i kwiaty.
Jednak największą furorę zrobili chłopcy, którzy przebrali się za dziewczyny - brawo za odwagę :-)


Niektóre dziewczynki same zaprojektowaly i uszyły swoje spódniczki:
--------------------------------

20 stycznia - zabawa choinkowa

Najmłodsze klasy pokazały nam fanatastyczne przedstawienia. Dzieci były wspaniale przygotowane, repertuar i wykonanie zachyciły wszystkich zebranych, a frekwencja na widowni dopisała.
Nie zapomnieliśmy o Dniu Babci i Dziadka. Klasa trzecia przygotowała dla wszystkich Babć i Dziadków małą niespodziankę.Jak zabawa, to zabawa! Nogi same rwały się do tańca, muzyka sprzyjała karnawałowym szaleństwom.

Na koniec zjawił się sam święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich grzecznych dzieci. Nikt nie wrócił do domu smutny. Zwłaszcza, że perspektywa była idealna: FERIE!
--------------------------------


15 stycznia - wycieczka do fabryki bombek


Trzy dni wcześniej młodsze klasy,a 15 stycznia starsze udały się do fabryki bombek w Kętrzynie. Po drodze uczniowie zrobili cytrynową maślankę według mazurskiego przepisu (zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie). Po smacznej pizzy w mragowskiej pizzerii najbardziej zasłużony Elf oprowadził nas po kętrzyńskiej fabryce. Dzieciaki dowiedziały się, jak powstają szklane bombki. Każdy mógł własnoręcznie ozdobić bombki oraz zabawić się w fabryce pełnej nie tylko ślicznych ozdób, ale także zabawek.--------------------------------


22 grudnia - Wigilia


W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy konkursem kolęd. Uczniowie pokazali, że znają polskie kolędy i chętnie je śpiewają. W nagrodę otrzymali drobne upominki, a my wspaniale spędzilismy czas.


Nastepnie obejrzeliśmy przygotowane przez przedszkolaki jasełka. I trzeba przyznać, że było to bardzo piękne przedstawienie, maluchy zostały wspaniale przygotowane. Doskonale poradziły sobie z występem, a ich stroje były rewelacyjne.


Ponadto uczniowie kółka języka niemieckiego przygotowali inscenizację w języku niemieckim. Mogliśmy w ten sposób poznać niemieckie zwyczaje świąteczne i kilka nowych słówek.

Na koniec podzieliliśmy się opłatkiem.
WESOŁYCH ŚWIĄT i SAMYCH RADOSNYCH CHWIL W NOWYM ROKU.

--------------------------------
Dzieciaki postanowiły podzielić się pieniędzmi zarobionymi podczas świątecznego kiermaszu. Samorząd Uczniowski przekazał paczkę dla najmłodszych pacjentów mrągowskiego szpitala. Brawo!

--------------------------------


3 grudnia - świąteczny kiermasz

W niedzielę miało miejsce niezwykle miłe wydarzenie. W szkole odbył się świąteczny kiermasz, podczas którego uczniowie sprzedawali bożonarodzeniowe ozdoby i pierniczki. Przybyło mnóstwo gości i (co nas bardzo cieszy) kiermasz stał się okazją do wspólnego spedzenia czasu, wypicia kawy, zjedzenia smakowitego ciasta, a przede wszystkim do rozmowy.


Wspaniałe jest to, że tak wiele osób włączyło się w organizację tego wydarzenia. Ozdoby powstawały nie tylko w szkole, ale także w wielu domach. Rodzice upiekli ciasta, które dodatkowo wzbogaciły kiermasz. Uczniowie chętnie zgłaszali się do prowadzenia sprzedaży.


Dodatkową atrakcją stała się loteria fantowa.
Wszyscy chętnie kupowali ozdoby czy ciasto, bo dzieciaki zbierały pieniadze na wycieczkę.
To były naprawdę sympatyczne chwile. Mamy nadzieję, że kupione ozdoby przystroją domy i w Święta przypomną także o naszej szkolnej rodzinie.

--------------------------------


24 października - Ślubowanie pierwszoklasistów

W tym roku ośmioro pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez wójta naszej gminy na uczniów Szkoły Podstawowej w Kosewie. Świadkami tego wydarzenia byli wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Szczególnie tym ostatnim zakręcila się łza w oku. Dzieci zaprezentowały się wspanale. Teraz pozostaje nam tylko życzyć im samych szóstek.--------------------------------


14 października - Dzień Edukacji Narodowej


Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski przygotował apel. W szkole tego dnia było bardzo odświętnie. Odwiedziło nas sporo miłych gości z dobrym słowem i uśmiechem. Dziękujemy za pamięć i życzliwe gesty.

 
Piosenka od klasy siódmejKoło TaneczneScenka kabaretowa


--------------------------------


30 września - Dzień ChłopakaJak zwykle w szkole wszystkie klasy obchodziły dzień chłopaka. Dziewczyny przygotowały kolegom miłe niespodzianki. Przeprowadzono także wybory najsympatyczniejszego chłopaka w klasach młodszych i starszych. Zwycięzcami zostali: Julek Ciepluch i Wojtek Soból.By umilić chłopcom ten dzień, zorganizowano także ognisko.
--------------------------------


27 września - obchody Dnia Języków ObcychTaki dzień w naszej Szkole obchodzony był po raz pierwszy. Uczniowie poznali sporo nowych informacji o różnych językach. Oprócz tego odśpiewali "Pani Janie" (również w kilku językach), zapamiętywali powitania z różnych krajów, zgadywali z jakiego języka pochodzą niektóre słowa. A przede wszystkim dobrze się bawili i (mamy nadzieję) zmotywowali się do nauki języków obcych.

--------------------------------

4 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnegoWitamy ponownie w Szkole i na naszej stronie.
No cóż... wakacje skończone, pora rozpocząć nowy rok szkolny.
Samych sukcesów i owocnej współpracy!

--------------------------------


rok szkolny
2016/2017


"Życzę Wam wszystkim pięknej pogody
I niech Wam kukułka kuka!"


Ludwik Jerzy Kern "Wynalazek na piątkę z plusem"

23 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnegoNadszedł długo wyczekiwany moment: zakończenie roku szkolnego. W uroczystej atmosferze pożegnaliśmy się. Rozdano świadectwa, nagrodzono najzdolniejszych. Dziękowaliśmy sobie nawzajem - i uczniom, i nauczycielom,
i rodzicom. Był to przecież nasz wspólny wysiłek.Napracowaliśmy się przez ostatnie miesiące, pora na odpoczynek.

"Powiedział mi kiedyś mój tata
I miał, jak się zdaje, rację,
Że największym wynalazcą
Wszechświata był ten,
Co wynalazł Wakacje" :-D


Ludwik Jerzy Kern "Wynalazek na piatkę z plusem"
--------------------------------


7-8 czerwca - Wycieczka do TrójmiastaStarsze klasy wybrały się w tym roku nad morze. Oprócz wspólnego plażowania było zaplanowanych moc atrakcji. W Centrum Nauki "Eksperyment" mieliśmy ciekawe zajęcia o układzie pokarmowym człowieka oraz mogliśmy zwiedzać tamtejszą wystawę i na własne oczy przekonać się, jak fascynująca jest nauka.


Wbrew obawom uczniów okazało się, że w Teatrze Muzycznym w Gdyni wcale nie jest nudno. Ku uciesze polonistki przedstawienie "Duch" wszystkim bardzo się podobało!Po hulaszczej nocy w hostelu pospacerowaliśmy po Monciaku w Sopocie. Póżniej mieliśmy interesujace zajęcia w gdyńskim oceanarium, gdzie pod mikroskopem można było obejrzeć żyjątka z Bałtyku. Następnie w porcie uczniowie samodzielnie wyławiali krewetki i inne morskie stwory.Pogoda dopisała, dlatego kilka razy byliśmy na plaży, by pomoczyć nogi w morskich falach. To niesamowite, że aż 12 osób (z 27 obecnych na wycieczce) właśnie z nami po raz pierwszy w życiu były nad morzem!
Z pewnością wspomnienia pozostaną z nami na długo. Było rewelacyjnie :-)

--------------------------------


6 czerwca - Gminny Festiwal DziecięcyJako organizatorzy tegorocznego festiwalu zmieniliśmy nieco formułę. W każdej kategorii nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy (bo jak zwykle byli wspaniale przygotowani i świetnie się zaprezentowali), natomiast jury wyrózniło jeden występ w kategorii i przyznało piękną statuetkę.W sumie były 4 kategorie w dwóch grupach wiekowych (klasy 1-3 i 4-6). Dzieciaki tańczyły w duetach i zespołach oraz śpiewały solo i zespołowo.W festiwalu brały udział cztery szkoły gminne: w Marcinkowie, w Bożem,
w Szestnie oraz w Kosewie.


Naszą mocną stroną w tym roku okazał się taniec. Otrzymaliśmy wyróżnienie za taniec zespołowy klas 1-3 oraz taniec w duecie w klasach starszych.
Nagrody ufundował i wręczył wójt gminy Mrągowo.

 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

--------------------------------


1 czerwca - Dzień Dziecka

W tym roku podczas Dnia Dziecka wraz z Biblioteką Miejską w Mrągowie próbowaliśmy pobić rekord w czytaniu.Potem wybraliśmy się na rajd pieszy do Użranek (młodsze klasy trochę bliżej). Po drodze skorzystaliśmy z gościny pani Kasi i zrobiliśmy sobie krótki odpoczynek w Śniadowie. Następnie zjedliśmy lody w Użrankach i wróciliśmy do domów. Dzieciaki dały radę i nie warto wspominać o tym, że marudziły ;-) - LENIUCHY!!!Najważniejsze, że wszystko się udało i mamy kolejne wspólne doświadczenie na naszym szkolnym koncie.
--------------------------------


31 maja - rodzinne grillowanie

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zaproponowaliśmy rodzicom oraz dzieciom wspólne grillowanie. Spotkanie wspaniale się udało. Do udziału przyłączył się także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który zorganizował dodatkowe atrakcje - malowanie twarzy, chińczyka.Miło było spędzić wspólnie czas, porozmawiać, pośmiać, zjeść razem kiełbaski i lody.  Cieszymy się, że frekwencja dopisała. Było na luzie i wesoło - czyli tak, jak lubimy najbardziej.--------------------------------


26 maja - Winnie the Pooh

Członkowie koła języka angielskiego przygotowali dla młodszych klas wspaniałą niespodziankę - teatrzyk!Najmłodsi mogli posłuchać wesołej opowiastki o urodzinach Kubusia Puchatka. Wszystko oczywiście po angielsku. Brawa dla aktorów!


--------------------------------


25 maja - spotkanie z uczestnikami wojny
W bibliotece w Kosewie odbyła się wyjatkowa lekcja historii. O swoich wojennych wspomnieniach i przeżyciach opowiedzieli członkowie Stowarzyszenia "Dzieci wojny". Były to opowieści ciekawe i niesamowicie przejmujące, nasi uczniowie słuchali w skupieniu. W pamięci pozostało przesłanie (oczywiste, ale jakże ważne i aktualne): NIGDY WIĘCEJ WOJNY!


--------------------------------


12 maja - obchody Dnia Ziemi w Mrągowie

Ze swoim ekologicznym przedstawieniem "Żyj z przyrodą w zgodzie" klasa trzecia wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi na placu Unii Europejskiej w Mragowie. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało: W KIERUNKU NATURY. Dodatkowo nasi starsi uczniowie wzięli udział w recyklingowym pokazie mody oraz w konkursie "Obraz sypany ziemią".

--------------------------------


9 maja - warsztaty literacko-plastyczne
w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie
Uczniowie szkół podstawowych w Kosewie i Szestnie wzięli udział w warsztatach tworzenia baśni z wykorzystaniem kości story cubes. Nasze dzieci napisały pasjonującą historię pod tytułem "Gra życia", opatrzyły ją także wspaniałymi ilustracjami. Dodatkowo mogli posłuchać rad zaproszonych pisarzy: Marcina Goska oraz Jolanty Schonhof-Wilkans. Zawodnicy wrócili odekscytowani i zadowoleni, ta wspólna praca bardzo im się podobała.--------------------------------


28 kwietnia - uroczysty apel

Rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uczciliśmy uroczystym apelem. Uczniowie mogli przypomnieć sobie doniosłe fakty z naszej historii.
Wspólnie odśpiewalismy nie tylko nasz Hymn, ale również "Rotę" oraz "Witaj, majowa jutrzenko".


Uroczysty dzień podkreśliliśmy strojem galowym.
To była niezwykle pouczająca i wzruszająca lekcja historii.


--------------------------------

27 kwietnia - konkurs matematyczny MA-KA

W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny
Klas Piątych - MA-KA. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw złożony z 8 zadań. Końcowa klasyfikacja:

I miejsce - Filip Startek (SP Szestno)
II miejsce - Julia Żelazek (SP Kosewo)
III miejsce - Sebastian Pisarek (SP Kosewo)

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.
Dodajmy, że patronat nad konkursem objęło Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, a nagrody ufundował wójt gminy Mrągowo.

--------------------------------


21 kwietnia - obchody Dnia Ziemi

Obchody tego ważnego dnia zaczęliśmy już 10 kwietnia, gdy sprzątaliśmy okolice naszej szkoły. Uczniowie nie żałowali sił i zebrali bardzo dużo worów odpadków pozostawionych w pobliskich lasach, przy drogach, itd. :-(

Natomiast w piątek odbył się apel, który przybliżył i przypomniał ekologiczną tematykę. "Bo Ziemia to wyspa zielona wsród innych dalekich planet" i oby tak zostało!--------------------------------

7 kwietnia - warsztaty z quillingu
Dzięki uprzejmości pani Urszuli Pachwicewicz uczniowie zdobili pisanki techniką quillingu. Pani Ula cierpliwie uczyła, że czasem grzebień może przydać się nie tylko do czesania włosów i zdradziła nam sekrety quillingu. Warsztaty były bardzo ciekawe, a dzieciom udało się stworzyć piękne, świąteczne ozdoby.


--------------------------------

17 marca - obchody dnia świętego Patryka
Uczniowie w (obowiązkowych tego dnia) zielonych strojach.
Co prawda nie udało się spotkać żadnego Leprechaun'a, za to garnek ze skarbem to i owszem.
Wesoła zabawa i odrobina nauki oraz zagadki do rozwiązania i zadania do wykonania:--------------------------------

8 marca - Dzień Kobiet

Oto najsympatyczniejsze dziewczyny w szkole - demokratyczny wybór naszych chłopaków:
Oprócz tych wyborów, odbył sie także konkurs na najładniejszą i najoryginalniejszą spódnicę. Trzeba przyznać, że wszystkie dziewczyny przyszły tego dnia do szkoły odpowiednio ubrane. Dawno nie było tak kolorowo w szkole. Znowu głosowali chłopcy i znowu wygrała Ania - a raczej jej spódniczka ;-)

Dodatkowo chłopcy w każdej klasie przygotowali dziewczynkom drobne upominki. Nie zapomnieli również o krawatach - wszystko dla koleżanek:--------------------------------

23 lutego - dyskoteka starszych klas


Słodkie obżarstwo tłustego czwartku starsze klasy spaliły podczas ostatkowej dyskoteki.Do zabawy przyłączyli się również nasi absolwenci, uczniowie gimnazjum.
Jak to zwykle bywa z takimi imprezami, najlepsza zabawa zaczęła sie na sam koniec. Dobrze, że Samorząd Uczniowski wpadł na ten dyskotekowy pomysł. Takiej popołudniowej potańcówki nie było u nas już kilka lat!


--------------------------------

21 stycznia - zabawa choinkowa


W ostatnią sobotę przed feriami udało się zgromadzić w szkole całą naszą szkolną rodzinę: uczniów, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków, ciocie i wujków oraz wszystkich nam życzliwych. Okazja była ważna - karnawałowy bal ze świętym Mikołajem w roli głównej!
Tradycyjnie już na początku imprezy zaprezentowały się dzieciaki z najmłodszych klas ze swoimi przedstawieniami:


zeróweczkaklasa druga


Ponieważ był to także Dzień Babci, nie mogliśmy nie uczcić tego ważnego święta. Klasa trzecia przygotowała garść przebojów dla wszystkich Babć i Dziadków:
A potem to już tylko tańce i hulanki. Tańczyli prawie wszyscy. Było naprawdę wesoło i kolorowo.Na koniec przybył długo oczekiwany gość. Rozdał prezenty dzieciakom i odjechał swoimi saniami. Dziękujemy święty Mikołaju!
--------------------------------

22 grudnia - szkolna Wigilia
Jedną z zalet naszej małej Szkoły jest to, że podczas Wigilii możemy wszyscy zasiąść do wigilijnego stołu. Wtedy szkolny korytarz zmienia się w przytulny, domowy salon, byśmy mogli wspólnie pośpiewac kolędy i podzielić się opłatkiem. Tak też było w tym roku. Dodatkowo mogliśmy posłuchać o polskich tradycjach i zwyczajach wigilijnych, ubrać choinkę oraz zobaczyć, jak przygotować wigilijny stół.W świąteczny, uroczysty klimat pięknie wpisały się jasełka, które przygotowali nasi uczniowie. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy historii narodzin Jezusa.
Na koniec życzenia uczniom i ich rodzinom oraz wszystkim przyjaciołom Szkoły złożyli ksiądz i pani dyrektor.więcej zdjęć w galerii

--------------------------------

20 grudnia - szkolny konkurs kolęd


Szkolne kolędowanie w formie konkursu przybliżyło nam świąteczną atmosferę. Uczniowie zmierzyli się z niełatwymi przecież tekstami kolęd oraz ich pięknymi melodiami. Niektórzy uczestnicy przygotowali nawet specjalne stroje. Wszyscy śpiewali bardzo ładnie i mamy nadzieję, że tradycja wspólnego kolędowania nie zniknie z naszych domów. W każdym razie kosewska młodzież polskie kolędy zna!

wszyscy uczestnicy konkursu

--------------------------------

12 grudnia - świąteczny kiermasz


W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował dla rodziców i uczniów naszej szkoły świąteczny kiermasz. Podczas spotkania z rodzicami można było kupić własnoręcznie wykonane ozdoby, kartki świąteczne oraz ciasteczka i pierniki.
W przygotowania zaangażowani byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i rodzice. Wiele osób przekazało na nasz kiermasz ozdoby czy ciastka - serdecznie dziękujemy wszystkim pomocnikom!
Dziękujemy również za zainteresowanie akcją i kupowanie naszych wytworów.
Miło nam poinformowac, że udało się zebrać 376 złotych! Pieniądze zostały przznaczone na potrzeby Samorządu Uczniowskiego i to uczniowie zdecydują, co za nie kupić.--------------------------------

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia


<